Forum

Pozostałe pytania i odpowiedzi

Pytanie 11
Dodano: 21 grudnia 2010

Czy zastosowana 22% stawka podatku VAT na pogotowie awaryjne w budynkach mieszkalnych jest stawką prawidłową. Wyjaśniam, iż jest to gotowość firmy do przyjmowania awarii 24 godziny na dobę , natomiast usuwanie jest odrębnie fakturowane po sporządzeniu kosztorysu po-wykonawczego. Wynagrodzenie za usługi pogotowia awaryjnego jest stawką ryczałtową (stałą) miesięczną - wystawiana będzie faktura . Usługa pogotowia awaryjnego będzie wykonywana na rzecz MTBS.

Pytanie 10
Dodano: 21 grudnia 2010

Mieszkałam na mieszkaniu komunalnym. Podczas załatwiania dokumentów do zamiany okazało się , że mieszkanie jest mniejsze o ok 5 m kw. Zarząd Budynków komunalnych przyznał mi zwrot czynszu za okres 3 lat. Zakwestionowałam ten zwrot ponieważ dotyczył on ok 2 m kwadratowych. Dostałam następnie pismo, które nie ustosunkowuje się do moich wątpliwości, tylko jednoznacznie odmawia mi jakiegokolwiek zwrotu. Nadmieniam , że na moje mieszkanie następni lokatorzy dostali umowę najmu na metraż 65 m, natomiast mi w pierwszej wersji przyznano zwrot licząc 68 m. Co mogę zrobić w takiej sytuacji.

Pytanie 9
Dodano: 24 sierpnia 2010

Mieszkamy w 18-to rodzinnym bloku po byłym PGR, wszystkie mieszkania wykupiliśmy na własność , administracją zajmowała się do tej pory tutejsza spółdzielnia mieszkaniowa, która ogłosiła upadłość, sąsiednia spółdzielnia nie chce przejąć naszego bloku, na utworzenie wspólnoty też nie ma chętnych, proszę doradzić co powinniśmy teraz zrobić

Pytanie 8
Dodano: 24 sierpnia 2010

31 lat temu wraz z mężem wpłaciliśmy na rachunek Komendy Milicji kwotę kaucji za mieszkanie funkcyjne jakie otrzymaliśmy. Mieszkam w nim do dziś. Mieszkanie wraz z całym budynkiem ze zmiennym szczęściem było zarządzane przez Spółdzielnię mieszkaniową lub Komendę, aż kilka lat temu definitywnie trafiło pod zarząd spółdzielni - tym samym zmieniło status na mieszkanie spółdzielcze. W tym roku po sprawie sądowej wykupiłam prawo własności do lokalu w którym zamieszkuję. Tym samym zostałam właścicielką mieszkania spółdzielczego. W jaki sposób mogę odzyskać wpłaconą do Komendy kaucję? Czy mam prawo do zwrotu zwaloryzowanej kaucji?

Pytanie 7
Dodano: 10 maja 2010

Mieszkanie jest lokatorskie ,którym zarządza zakład komunalny. W tym tygodniu otrzymaliśmy informacje że zostały naliczone odsetki za opóźnienia wpłat za czynsz mieszkaniowy - odsetki zostały naliczone z trzech ostatnich lat. bardzo proszę o poradę czy jest to zgodne z prawem?

Pytanie 6
Dodano: 13 lutego 2010

Przedmiotem dzierżawy jest grunt komunalny, na którym posadowiony jest garaż murowany wybudowany własnymi środkami .Umowa dzierżawy została zawarta na czas nieokreślony .Dzierżawca chce wypowiedzieć umowę dzierżawy. Czynsz za garaż płacony regularnie. Moje pytanie to:jaki powinien być okres wypowiedzenia umowy dzierżawy na czas nieokreślony i czy mogę w tej sytuacji domagać się rozliczenia nakładów związanych z wybudowaniem garażu od dzierżawcy?

Pytanie 5
Dodano: 23 listopada 2009

Jestem współwłaścicielem domu jednorodzinnego. Długo przebywałem poza granicami Polski,w tym czasie z tej nieruchomości korzystał mój brat a ja zamieszkiwałem tam w czasie urlopów kiedy bylem w kraju. Obecnie postanowiłem dłuższy czas pozostać w Polsce i to stało się powodem konfliktów z drugim współwłaścicielem. Złożył on dokumenty o wymeldowanie mnie z domu i nie wpuszcza mnie na teren posesji. Oskarża mnie przy tym o awantury i zastraszanie jego rodziny. A w rzeczywistości to on nadużywa alkoholu i znęca się nad rodziną. Kilka miesięcy temu zgłosiłem ten fakt na policje i od tamtej pory powstał konflikt miedzy nami. Nie moglem postąpić inaczej, nie moglem patrzeć już na płacz i siniaki dzieci i na to jak znęca się nad swoja żoną. Obecnie nie mam gdzie mieszkać mimo,ze jetem współwłaścicielem domu i dodatkowo jestem oczerniany, straszony i boje się wchodzić do tego domu ponieważ on mówi,ze zrobi sobie coś i powie,ze to ja. Co mam zrobić w takiej sytuacji,czy mogę domagać się od niego jakiejś rekompensaty finansowej związanej z tym,ze pomimo tego iż jestem współwłaścicielem nie mogę zamieszkiwać tego domu? Proszę o pomoc.

Pytanie 4
Dodano: 11 maja 2005

Odpowiedź na pismo Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej spółka z o.o. z Chojnic

Pytanie 3
Dodano: 11 maja 2005

Jestem właścicielem lokalu mieszkalnego, który to lokal wynajmuję, a najemca zobowiązuje się do ponoszenia dodatkowych opłat związanych z lokalem. Czy w takim przypadku przychodem dla celów podatku PIT dla wynajmującego będzie tylko kwota czynszu czy również dodatkowe opłaty ponoszone przez najemcę?

Pytanie 2
Dodano: 11 maja 2005

Czy Gminy zwrócą nienależnie pobrany od właścicieli lokali mieszkalnych i użytkowych pobrany podatek VAT z tytułu wieczystego użytkowania?